25 Eylül 2009 Cuma

Hadi Biraz Dürüst Olalım


Belki de dünyada en meşhur heykellerden biridir düşünen adam. Hep sorulmuştur acaba ne düşünüyor diye. Ben cevap vereyim. Tabi ki kadınları.

Sizce en çok merak edilen sorunun "kadınlar ne ister" olmadı bir tesadüf mü?

Öncelikle bir kadın olarak cevap vereyim. Efendim kadınlar uğurlarına savaşılmasını ister. Bunu çeşitli şekillerde gösterirler. Bazıları için savaş mal mülk demektir. Bazıları için sevgi, ilgi. Ama kadınlar her zaman çaba görmek isterler. Belki de bu yüzden bu kadar anlaşılmazlar.

Evet kadınlar hiçbir zaman bir şeyi doğrudan söylemez. Çünkü onu o açık açık anlatmadan anlamanızı ister. Bu da onu anlamak yolunda verdiğiniz savaştır. Bu yüzden imalara başvururlar. Ama ne büyük bir hata olduğunu asla bilmezler. Ve böylece istediği şeyi açıkça söyleyen kadınları da zor duruma düşürürler.

Siz sürekli acaba ne istiyor diye düşünür durursunuz. Evet siz erkekler. Karşınızdaki kadını anlamaya çalışıyorsunuz değil mi? Boşuna uğraşmayın. Ancak onun size anlattığı kadarını anlarsınız çünkü. Ama çözüm basit. Onun için savaşın. Çünkü bir kadının tek istediği bu. Sizin için önemli olduğunu görmek. Bunu gösterirseniz o zaman size karşı daha açık olacaklardır. Ve anlaşılmaya müsait.

Ben sürpriz sevmiyorum diyorsa bir kadın yalan söylüyordur. Veya sizin düşündüğünüz sürprizleri istemiyordur. Yüzeysel olmayın. Hangi kadın kitabının veya cüzdanının arasına sıkıştırılmış bir nottan, seni seviyorumdan mutlu olmaz ki.

Benimle ilgilenme çok sıkılıyorum diyen kadın. Sözüm sana. O kadar hoşuna gidiyor ki bu ilgi. O yüzden aslında hiçbir oyuna kalkışmıyor, imalarla birşey anlatmaya çalışmıyorsun. Hadi itiraf et.

Evet erkekler. Düşünüp de heykele dönüşmeyin. Kadınlar değer verildiğini görmek ister. Başka hiçbir şey değil. Bu da benden size bir kıyak olsun : )

2 yorum:

fatih dedi ki...

Kadınların ilgi istemediklerini şiddetle savunabilirim, nezaman bir kadından hoşlandığımı açıkça belli etsem bir soğuma yaşanıyor, tam tersi durumlarda nezaman bir kadınla ilgilenmezsem veya umursamaz davranırsam, bana daha çok yaklaşmaya çalışıyor. bu bakımdan gerçekten çok yanlış bir tespit olduğunu düşünüyorum :)

Rahmetli Başkan dedi ki...

kadının istekleri kişiden kişiye, dönemden döneme değişiklik gösterir. ilkçağ'da yaşayan bir kadın, mağaraya çok yiyecek getiren delikanlı erkeklerden hoşlanırken zaman ilerledikçe bunlar değişiklik göstermiş. bir dönem savaşçı ruhlu kaslı erkekler, gladyatörler tercih edilirken bir dönemde ressamlar, heykeltıraşlar tercih sebebi olmuş. daha yakın geçmişte ise politikacılar, ünlüler, sanatçılar tercih edilirken şimdi de işadamları tercih edliyor kadınlar tarafından. kadınlara ayak uydurmak çok zor vesselam.